Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Naše služby / České společnosti

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

České společnosti

Naše společnost Valian.cz s. r. o. pro Vás založí novou společnost přesně podle Vašich požadavků anebo Vám nabídne k prodeji již předzaloženou ready made společnost.

Při úvodní schůzce s námi můžete zkonzultovat své potřeby a naši experti Vám poradí, jaká forma společnosti je pro Vaše podnikání ideální. Můžete s námi založit společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost, ale také evropskou společnost (SE).

Dozvíte se přesně, které dokumenty a které informace od Vás budeme předem potřebovat ke zdárnému průběhu celého procesu i s jakým finančním obnosem při zakládání společnosti musíte počítat. Zároveň Vás seznámíme se všemi administrativními náležitostmi celého procesu zakládání společnosti.

Při zakládání společnosti na klíč je nutno počítat se složením základního kapitálu. V současnosti to je pro a. s. 2 mil. Kč, pro s. r. o. od roku 2014 pouhá jedna koruna, doporučuje se však alespoň 200.000,- Kč.

V případě, že zároveň využijete naši službu poskytnutí sídla pro Vaši nově založenou společnost, můžete počítat s příjemnou slevou z ceny založení společnosti.

Způsoby pořízení nové firmy

Založení společnosti na míru

Založení společnosti na klíč dle individuálních požadavků klienta. Založení společnosti s ručením omezeným a založení společnosti akciové.

Založení s.r.o.   Založení a.s.

Ready made společnosti

Prodej ready made společností s.r.o., a.s. a SE. Nečekejte na založení firmy a začněte podnikat ihned díky již předzaložené ready made společnoti.

Ready made s.r.o.   Ready made a.s.   Ready made SE

Společnost s ručením omezeným (s.r.o.)

S.r.o. představuje nejpoužívanější a nejběžnější typ společnosti, s.r.o. může být založeno 1 až 50 společníky (majiteli). Statutárním orgánem s.r.o. je jednatel anebo více jednatelů. Základní kapitál s.r.o. činí minimálně 1,- Kč.

Výhody s.r.o.

  • společníci ani jednatelé neručí při splnění zákonných podmínek za závazky společnosti
  • snadná správa a vedení společnosti

Akciová společnost (a.s.)

Akciová společnost je kapitálová společnost, která má základní kapitál rozvržen na určitý počet akcií. A.s. může být založena 1 nebo více zakladateli a výše jejího základního kapitálu musí činit minimálne 2.000.000,- Kč. Statutárním orgánem je představenstvo a kontrolním orgánem dozorčí rada. Akciová společnost může mít od roku 2014 také monistickou strukturu - tedy pouze správní radu a statutárního ředitele.

Výhody a.s.

  • umožňuje snadný vstup investorů formou prodeje či vydávání nových akcií
  • možnost anonymity vlastnictví skrze akcie na majitele
  • vysoká prestiž

Evropská akciová společnost (SE)

Evropská akciová společnost představuje poměrně nový typ společnosti, který je výsledkem evropské integrace. Jedná se o akciovou společnost s evropskými prvky. Výše zakladního kapitálu činí alespoň 120.000,- Euro. Statutárním orgánem je představenstvo nebo generální ředitel/předseda správní rady. Kontrolním orgánem je dozorčí rada nebo správní rada.

Výhody SE

  • možnost přemístění sídla v rámci EU
  • známá právní forma ve všech evropských státech

 

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář

 

  

 

Aktuality
7/9
Nové ceny sídla v Praze 1

Zlevnili jsme pro Vás poskytnutí sídla na prestižní adrese virtuální kanceláře Praha 1 - Křížovnická. Více zde.

30/6
Nové sídlo v Praze 1

Nové sídlo pro firmy na Starém Městě pražském. Více informací po kliknutí na tento odkaz.

Otevřít archiv aktualit