Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Naše služby / Offshore společnosti / Nominee služby

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Nominee služby

Co to znamená nominee služba? Nominee služby jsou služby, které spadají do skupiny služeb souvisejících s ochranou soukromí, se zajištěním anonymity vlastnictví společností.

Potřebuje-li vlastník nějaké firmy z jakéhokoli důvodu utajit svou totožnost, může založit svou firmu v některém z daňových rájů, kde nejsou veřejně dostupné informace o vlastnících firem. Pokud ale např. z důvodů nutnosti předložení výpisu offshore společnosti např. rejstříkovému soudu potřebuje zveřejnit osoby, které jsou v orgánech offshore společnosti, můžeme mu pro ochranu jeho soukromí poskytnout nominee službu.

Podstatou nominee služeb je dosazování důvěryhodných, bezúhonných a prověřených osob do statutárních a dozorčích orgánů společností. Dále je možné využít nominee služby také pro akcionáře (vlastníky offshore firmy).

Seznam obsazovaných funkcí

  • nominee ředitel
  • nominee akcionář
  • nominee člen dozorčí rady
  • nominee sekretář

Nominee služby poskytuje v daném daňovém ráji příslušný registrační agent, který také plně odpovídá za veškerou činnost dosazených nominee osob pro funkce uvedené výše. Je vždy v zájmu registračního agenta vybírat do těchto pozic naprosto spolehlivé a prověřené osoby.

Mezi benefičním (skutečným) vlastníkem offshore společnosti a dosazenými osobami je uzavřen smluvní vztah. Každý krok, který nominee osoba provádí, je vykonán pouze na základě pokynu skutečného vlastníka firmy.

Jednání jménem společnosti

Samořejostí je při využití nominee služeb vždy vystavení plné moci na klientem určenou osobu včetně její apostilace. Většinou se doporučuje vystavit plnou moc na jméno advokáta, který má ze zákona povinnost mlčenlivosti.

Dále je také možnost využít služby přímého podepisování potřebných dokumentů přímo dosazenými osobami, nejčastěji tak nominee ředitelem, který formálně jedná jménem společnosti.

 

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář

Aktuality
10/6
Letní slevy i u nás!

Nově jsme pro vás zlevnily virtuální sídla na Praze 6, v Brně a Ostravě. Nyní můžete mít sídlo místo 149 Kč již od 99 Kč! Vybrat si můžete v našem ceníku.

7/9
Nové ceny sídla v Praze 1

Zlevnili jsme pro Vás poskytnutí sídla na prestižní adrese virtuální kanceláře Praha 1 - Křížovnická. Více zde.

Otevřít archiv aktualit