Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Naše služby / Změny v existující společnosti / Změna sídla

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Změna sídla

Změnu sídla jako službu poskytujeme našim klientům nejčastěji. Požadují ji jak majitelé existujících společností s ručením omezeným nebo akciových společností, tak i klienti, kteří si u nás kupují ready made společnost, tedy zcela novou společnost založenou námi a určenou k prodeji. Přesun sídla společnosti může být proveden jak na adresu klienta, tak i na adresu virtuálního sídla.

Změnu sídla společnosti požadují klienti zejména v následujících níže uvedených situacích.

Změna sídla při převodu ready made společnosti

Naše firma Valian.cz nabízí k prodeji tzv. ready made společnosti. Pokud od nás klient koupí ready made společnost, ale nehodlá využívat zároveň naši službu poskytnutí virtuálního sídla na původní adrese sídla ready made firmy nebo má zájem o jiné z naší nabídky virtuálních sídel, získává v rámci nákupu ready made společnosti službu změny sídla zcela zdarma včetně zápisu změn u této společnosti v Obchodním rejstříku.

Změna sídla již existující a fungující firmy

Klienti, kteří mají svou společnost založenou a zapsanou do Obchodního rejstříku, ale potřebují změnit její sídlo, se na nás obracejí s žádostí o změnu sídla buď s využitím virtuálního sídla od nás anebo i bez využití služby poskytnutí sídla na libovolnou, klientem zvolenou adresu.

Nejčastější důvody, pro něž klienti požadují změnu sídla své firmy, jsou:

  • společnost se skutečně stěhuje jinam včetně svých provozů a kanceláří
  • klient si nepřeje mít sídlo firmy ve své vlastní nemovitosti
  • sídlo firmy se přesouvá do většího města z důvodu snížení pravděpodobnosti počtu nahodilých finančních a jiných správních prověrek a kontrol, často též z důvodu zvýšení prestiže a zlepšení image společnosti; nejde o přesun provozních prostor nebo kanceláří, ale  přemísťuje se pouze sídlo firmy díky možnosti využití služby poskytnutí virtuální sídla společnosti

Proces změny sídla společnosti

1) Změna sídla společnosti v rámci jedné obce

V případě změny sídla v rámci jedné obce bývá rozdíl mezi dříve založenými společnostmi a společnostmi nově založenými. U nově založených společností je totiž v zakladatelských dokumentech uvedeno jako sídlo firmy pouze název obce, (je-li tedy adresa sídla např. Praha, změna proběhne jenom např. z Prahy 3 na Prahu 8). Změna sídla společnosti se provede prostým návrhem na zápis změny sídla do příslušného Obchodního rejstříku, který bude doložen patřičnými přílohami - zejména souhlasem s umístěním sídla ověřeně podepsaným majitelem nemovitosti ne starším 3 měsíců.

2) Změna sídla firmy do jiné obce a změna sídla firmy u společností staršího data založení

U firem, které mění své sídlo z jedné obce do jiné nebo u starších společností, které mají ve svých zakladatelských dokumentech jako adresu sídla uvedenou konkrétní a celou adresu svého sídla, je nutné změnit i zakladatelské dokumenty společnosti (zakladatelskou listinu či společenskou smlouvu apod.) a to ve formě notářského zápisu. Notářský zápis bude poté přílohou návrhu na zápis změny sídla do Obchodního rejstříku společně se souhlasem s umístěním sídla uděleným majitelem (viz výše).

Ceny provedení změn ve společnosti

  1. varianta bez nutnosti notářského zápisu - od 3 900 Kč bez DPH,- Kč dle náročnosti změny
  2. varianta s nutností notářského zápis - od 9 900 Kč bez DPH,- Kč dle náročnosti změny

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář