Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Naše služby / Změny v existující společnosti / Změna statutárního orgánu

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Změna statutárního orgánu - jednatele či člena představenstva

Zajistíme Vám profesionální změnu statutárního orgánu u Vaší společnosti - odvolání a jmenování noveho jednatele či člena představenstva.

Změna jednatele

Statutárním orgánem společnosti s ručením omezeným je jednatel, který činí jménem společnosti veškeré právní úkony. Častou změnou, ke které ve společnostech dochází, je právě změna jednatele. O  výměně jednatele nebo přidání nového jednatele rozhodují majitelé s.r.o. na valné hromadě, případně rozhodnutím jediného společníka u jednočlenných společností s ručením omezeným. Ke změně jednatele nejčastěji dochází odvoláním původního jednatele společnosti a jmenováním jednatele nového, jednatel však může také ze své funkce odstoupit, jeho funkční období může být časově omezené. Ke změně jednatele pochopitelně dojde i v případě jeho úmrtí.

Valnou hromadu svolává zpravidla původní jednatel, písemná pozvánka je rozeslána všem společníkům a obsahuje předmět jednání valné hromady. V případě nečinnosti původního jednatele firmy připouští zákon i možnost svolání valné hromady dalšími společníky. O průběhu valné hromady se pořizuje zápis, který následně slouží jako podklad pro změnu jednatele v obchodním rejstříku.

Zákon neukládá povinnost činit rozhodnutí valné hromady o změně jednatele společnosti formou notářského zápisu, společnosti však mohou mít tuto povinnost zakotvenou ve své společenské smlouvě. Notářského zápisu je rovněž zapotřebí v případě změny počtu jednatelů.

Jednočlenné společnosti s ručením omezeným valnou hromadu nesvolávají, zápis z valné hromady je nahrazen písemným vyhotovením rozhodnutí jediného společníka o změně jednatele.

Veškerou nutnou administrativu související se změnou jednatele ve Vaší společnosti zařídí za Vás tým expertů naší firmy Valian.cz,  naši komplexní službu změna jednatele a nabízíme již za 3 900 Kč bez DPH včetně všech poplatků!

Změna člena představenstva nebo člena dozorčí rady

Statutárním orgánem akciové společnosti a evropské společnosti je člen představenstva. Akciové společnosti navíc povinně zřizují kontrolní orgán - dozorčí radu. O změně členů představenstva nebo členů dozorčí rady rozhodují akcionáři společnosti na valné hromadě, popř. jediný akcionář rozhodnutím jediného akcionáře.

Naše společnost Valian.cz Vám za stejných podmínek jako změnu jednatele zajistí také změnu člena představenstva anebo změnu člena dozorčí rady Vaší akciové společnosti. Pokud máte další dotazy ohledně změny statutárních orgánů své společnosti, neváhejte nás kontaktovat!

Ceny provedení změn ve společnosti

  1. varianta bez nutnosti notářského zápisu - od 3 900 Kč bez DPH,- Kč dle náročnosti změny
  2. varianta s nutností notářského zápis - od 9 900 Kč bez DPH,- Kč dle náročnosti změny

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář