Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Offshore poradna / Využítí offshore firem / Registrace lodí a plavidel

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Registrace lodí a plavidel

V některých offshore zemích lze s výhodou zaregistrovat lodě a jiná plavidla určená jak pro mezinárodní obchod tak pro privátní rekreační využití.

Plavidla se registrují jako majetek offshore firmy a získávají tak právo plout pod vlajkou země, v níž je tato firma registrována.

Typickým příkladem zemí, v níž je procedura registrace lodí a plavidel snadná a finančně výhodná, jsou Belize nebo Panama. Panamský lodní registr je největší na světě.

Nároky místních autorit v těchto zemích na stav registrovaných plavidel a dokonce i na posádku jsou relativně benevolentní.

V těchto zemích jsou velmi nízké poplatky za registraci, jednoduchá registrační procedura a nulová daň z příjmů z činnosti obchodních lodí.

Vybrat si pro svou loď či plavidlo ten správný stát má nemalý význam pro poplatky a daně, které je nutné každoročně za plavidla odvádět do státní pokladny.

Nejčastěji používané daňové ráje pro registraci lodí a plavidel

  • Belize
  • Panama

Daňová optimalizace pomocí offshore společností není vhodná pro rezidenty EU a proto ani služby související s daňovou optimalizací neposkytujeme. 

 

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář