Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Poradna / Články o českých společnostech / Ready-made společnost

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Ready-made společnost

Ready-made společnost nebo-li předzaložená společnost  je společnost zapsaná v obchodním rejstříku, která má název, sídlo umístěné většinou na prestižní adrese ve velkém městě, jednatele, IČ a plně splacený základní kapitál.

Výhodou koupě ready-made společnosti je možnost vyhnout se zdlouhavému procesu zakládání a možnost začít v podstatě okamžitě podnikat. Okamžikem podepsání smlouvy a jmenováním nového statutárního orgánu – jednatele /představenstva lze za společnost ihned jednat.

Ready-made společnost je možné koupit jak společnost s ručením omezeným, tak akciovou společnost či evropskou společnost. Předregistrované společnosti splňují zákonné podmínky, nemají žádné závazky a nevyvíjejí žádnou činnost  

Při koupi ready-made společnosti si může zájemce vybrat předmět podnikání a také její historii – tzn. dobu, po kterou je společnost zapsaná v obchodním rejstříku. Společností s historií se rozumí společnost, které má účetní historii – taková společnost snadněji získá např. bankovní úvěr, státní dotaci apod, působí věrohodněji i vůči zákazníkům. Při koupi společnosti s historií je vhodné doložit bezdlužnost a zkontrolovat daňové přiznání, výpisy bankovních registrů .

S ready-made společností je možné disponovat okamžikem odvolání původního jednatele a zvolením nového prostřednictvím notářského zápisu. Většina společností zbývajících se prodejem ready-made zajišťuje kromě přípravy smluv o převodu 100% obchodního podílu rovněž organizaci valné hromady, popř. zápis rozhodnutí jediného společníka či akcionáře formou notářského zápisu, zajištění výpisu z rejstříku trestů, výpisu z katastru nemovitostí, ohlášení živnosti na živnostenském úřadě, registraci společnosti k DPH či jiným daním, sepsání a podání návrhu na zápis změn v obchodním rejstříku apod.

 

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář

Aktuality
10/6
Letní slevy i u nás!

Nově jsme pro vás zlevnily virtuální sídla na Praze 6, v Brně a Ostravě. Nyní můžete mít sídlo místo 149 Kč již od 99 Kč! Vybrat si můžete v našem ceníku.

7/9
Nové ceny sídla v Praze 1

Zlevnili jsme pro Vás poskytnutí sídla na prestižní adrese virtuální kanceláře Praha 1 - Křížovnická. Více zde.

Otevřít archiv aktualit