Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Poradna / Články o offshore společnostech / Co od Vás budeme potřebovat k založení offshore společnosti

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Co od Vás budeme potřebovat k založení offshore společnosti

 

Níže uvádíme seznam dokladů a údajů, které od Vás budeme potřebovat znát před tím, než pro Vás založíme offshore společnost.

Jednotlivé funkce v offshore společnosti může vykonávat i pouze jedna osoba. Pro zvýšení anonymity je vhodné využívat nominee služeb profesionálních místních jednatelů či akcionářů - v takovém případě budete dokládat doklady pouze k benefičnímu vlastníkovi.

Informace o jednateli / řediteli offshore společnosti

Jednatel offshore společnosti, je výkonný (statutární orgán) orgán, který je zpravidla vidět na výpise offshore společnosti a který činí jménem offshore společnosti právní úkony.

Potřebné doklady

  • kopie pasu
  • kopie občanského průkazu / kopie řidičského průkazu
  • kopie faktury za vodu, elektřinu, plyn nebo odpad anebo výpis ze soukromého bankovního účtu - faktura nebo výpis musí být adresován přímo na osobu jednatele 

Informace o akcionáři offshore společnosti

Akcionář offshore společnosti je její majitel a vykonává svá vlastnická práva zejména dovnitř společnosti - typicky změna jednatele, změna názvu apod.

Potřebné doklady

  • kopie pasu
  • kopie občanského průkazu / kopie řidičského průkazu
  • kopie faktury za vodu, elektřinu, plyn nebo odpad anebo výpis ze soukromého bankovního účtu - faktura nebo výpis musí být adresován přímo na osobu akcionáře

Informace o benefičním vlastníkovi offshore společnosti

Benefiční vlastník je osoba, v jejíž prospěch je offshore společnost založena a spravována. Benefičním vlastníkem offshore firmy je zpravidla její vlastník - tedy akcionář, což samozřejmě neplatí v případě využití nominee akcionáře. Benefiční vlastník je konečný klient, který o založení offshore společnosti žádá.

Potřebné doklady

  • kopie pasu
  • kopie občanského průkazu / kopie řidičského průkazu
  • kopie faktury za vodu, elektřinu, plyn nebo odpad anebo výpis ze soukromého bankovního účtu - faktura nebo výpis musí být adresován přímo na osobu benefičního vlastníka

V některých specifických případech mohou být vyžadovány ještě další dokumenty - typicky např. bankovní reference apod.

Výše uvedené doklady mají hlavní účel v tom, aby prokázaly, že se jedná opravdu o skutečné a existující osoby, které požadují založení offshore společnosti v daňovém ráji!

 

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář