Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Poradna / Využítí offshore firem / Anonymita vlastnictví

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Anonymita vlastnictví

V případě, že je pro jakoukoli osobu jako majitele určité firmy či nemovitosti z kterékékoli příčiny důležité, aby nebylo možno ve veřejně přístupném zdroji dohledat jméno skutečného vlastníka, je pro něj ideálním řešením založení offshore společnosti v daňovém ráji.

Informace obsažené ve veřejně přístupných zdrojích jako je např. Obchodní rejstřík nebo Katastr nemovitostí se v souvislosti s rychlým rozvojem internetu staly ještě mnohem snadněji dosažitelné.

Důvody pro utajení vztahu k nějakému movitému nebo nemovitému majetku mohou být nejrůznější, např. i pouhá lidská závist, rodinné poměry apod.

Pro zachování anonymity klienta - vlastníka určité firmy či nemovitosti v České republice se výborně hodí offshorová společnost založená v zahraničí. Tato offshore společnost následně může být jediným vlastníkem jeho české společnosti, která drží určitý majetek.

K zajištění ještě vyšší míry anonymity vlastnictví je možno využít založení offshore společnosti v kombinaci s nominee službami.

Jmenováním tzv. nominovaných jednatelů či ředitelů je pak skutečnému majiteli umožněna plná kontrola nad majetkem při zachování naprosté anonymity. Jmenovanými jednateli nebo akcionáři jsou naprosto důvěryhodní a diskrétní specialisté zapsaní v registrech společností jakožto majitelé nebo jednatelé offshore společnosti. Jejich veškeré úkony jsou prováděny výhradně na základě pokynů klienta. Ten pak řídí společnost na základě všeobecné plné moci udělené přímo jemu či jeho právnímu zástupci.

Využívání offshore společností v kombinaci s nominee službami je velmi frekventovaný model držení majetku zejména v anglosaském právu, nejvíce v USA a Velké Británii.

Nejvíce používané daňové ráje pro zajiištění anonymity vlastnictví

  • USA
  • Belize
  • Seychely
  • Britské Panenské Ostrovy
  • Svatý Vincent

 

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář

Aktuality
10/6
Letní slevy i u nás!

Nově jsme pro vás zlevnily virtuální sídla na Praze 6, v Brně a Ostravě. Nyní můžete mít sídlo místo 149 Kč již od 99 Kč! Vybrat si můžete v našem ceníku.

7/9
Nové ceny sídla v Praze 1

Zlevnili jsme pro Vás poskytnutí sídla na prestižní adrese virtuální kanceláře Praha 1 - Křížovnická. Více zde.

Otevřít archiv aktualit