Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Poradna / Využítí offshore firem / Ochrana majetku

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Ochrana majetku

Každý majetek si zaslouží ochranu. Chránit lze jakýkoli majetek:

  • Nemovitosti
  • Podíly ve společnostech
  • Finanční prostředky
  • Movitý majetek
  • Duševní vlastnictví

K ochraně majetku lze využít různé nástroje, mezi ty tradiční a zároveň nejúčinnější kromě offshore společnosti patří také specifické formy a to offshore trust nebo offshore nadace.

Offshore Trust

Trust je obvyklý v zemích s anglosaským právem, kde má dlouhou tradici. Obvykle se využívá k ochraně majetku v kombinaci s anonymitou zakladatele trustu. Trust je vhodný také pro uspořádání majetku a dědictví.

Zakladatel trustu převede svůj majetek na správce trustu, který se stane jeho majitelem a je povinen svěřený majetek spravovat ve prospěch tzv. beneficientů (osoby, které mají mít z tohoto majetku užitek). Správcem trustu se zpravidla stane právnická osoba ustanovená podle práva, kterým se řídí vlastní trust. Trust vznikne uzavřením smlouvy mezi zakladatelem a správcem trustu.

Převedením majetku do trustu přestane být vlastníkem tohoto majetku zakladatel. Nároky třetích osob nebo závazky původního majitele - zakladatele trustu - nemohou být uspokojeny z majetku převedeného na trust, protože již nejde o majetek zakladatele.

Offshore Nadace

Nadace je nástroj využívaný zejména v zemích s kontinentálním právem a má také dlouhou tradici. Po právní stránce je nadace právnickou osobou založenou prostřednictvím darů, které pak tvoří její majetek určený k obecně prospěšným cílům.
Nadace se zabývá nekomerční činností, její zakladatel však v některých státech může předem definovat osoby, které budou mít z majetku nadace profitovat.

Po převedení do nadace majetek přestane být majetkem zakladatele. Nemohou z něj tedy být uspokojovány nároky třetích stran.

Nejčastěji používané daňové ráje pro zajiištění ochrany majetku

  • USA
  • Panama
  • Belize
  • Seychely
  • Kypr

 

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář

Aktuality
10/6
Letní slevy i u nás!

Nově jsme pro vás zlevnily virtuální sídla na Praze 6, v Brně a Ostravě. Nyní můžete mít sídlo místo 149 Kč již od 99 Kč! Vybrat si můžete v našem ceníku.

7/9
Nové ceny sídla v Praze 1

Zlevnili jsme pro Vás poskytnutí sídla na prestižní adrese virtuální kanceláře Praha 1 - Křížovnická. Více zde.

Otevřít archiv aktualit