Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Poradna / Články o českých společnostech / Změna jednatele

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Změna jednatele

Jednatel či více jednatelů společnosti se zabývá obchodním vedením firmy, vystupuje za firmu navenek a prezentuje její záměry. V případě více jednatelů může společenská smlouva určit, že jednatelé tvoří kolektivní orgán.

Pokud kolektivní orgán netvoří, vyžaduje rozhodnutí o obchodních záležitostech souhlas většiny z nich.

O změně jednatele rozhodují všichni společníci na valné hromadě, v případě jednočlenných společností s ručením omezeným se valná hromada nekoná a je nahrazena písemným rozhodnutím jediného vlastníka o změně jednatele.

Shromáždění valné hromady svolává původní jednatel písemně do rukou všech společníků včetně poznámky o tom, o čem se bude jednat. V případě nečinnosti jednatele může valná hromada svolat jednání sama a rozhodnout o odvolání. Jednání probíhá hlasováním o odvolání a jmenováním nového jednatele, o čemž je vyhotoven zápis, který se předkládá do obchodního rejstříku.

Forma notářského zápisu se vyžaduje tam, kde to nařizuje společenská smlouva nebo se mění počet jednatelů. Rovněž je možné, aby stávající jednatel z výkonu funkce odstoupil, či uplynulo jeho funkční období (např. v případě smrti).

 

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář

Aktuality
9/4
Plaťte nově pomocí QR kódu

V naší společnost se neustále snažíme najít způsoby, jak usnadnit život našim zákazníkům a zvýšit kvalitu jejich interakce s našimi službami. S potěšením oznamujeme, že jsme představili novou platební metodu pomocí QR kódu, která poskytuje našim klientům ještě větší variabilitu a komfort.

10/6
Letní slevy i u nás!

Nově jsme pro vás zlevnily virtuální sídla na Praze 6, v Brně a Ostravě. Nyní můžete mít sídlo místo 149 Kč již od 99 Kč! Vybrat si můžete v našem ceníku.

Otevřít archiv aktualit