Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Poradna / Články o českých společnostech / Změna sídla společnosti

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Změna sídla společnosti

Sídlo právnické osoby (tedy sídlo určené zakladatelskou listinou a zapsané v rejstříku) musí být určeno adresou, na které právnická osoba skutečně sídlí, tedy místem, kde je umístěna její správa a kde se veřejnost může s právnickou osobou stýkat. Adresa musí obsahovat alespoň název obce, ulice, číslo domu a poštovní směrovací číslo. Sídlo společnosti je nutným znakem, společnost bez sídla nemůže existovat. Sídlo může mít společnost jen jedno a v jednom místě, může ho však během své existence měnit.

Ke změně sídla dojde rozhodnutím právnické osoby a skutečným přemístěním, následným zápisem do obchodního rejstříku, který tuto skutečnost potvrdí.

Změna sídla při změně zakladatelské listiny: ke změně sídla je třeba rozhodnutí valné hromady nebo souhlas všech společníků (nestanoví-li společenská smlouva, že stačí souhlas většiny). Rozhodnutí musí mít formu notářského zápisu.

Změna sídla, při které nedochází ke změně zakladatelské listiny: rozhoduje statutární orgán, není-li rozhodování o změně sídla svěřeno do působnosti jiného orgánu. Toto rozhodnutí nemusí mít formu notářského zápisu.

Rozhodnutí o změně sídla rozhodnutím VH či společníky, v případě změny zakladatelské listiny úplné znění tohoto dokumentu spolu s dokladem prokazujícím právní důvod užívání místností, do nichž bude nové sídlo umístěno (výpis z katastru nemovitostí v případě, že je společnost vlastníkem nemovitosti popř. nájemní smlouva, pokud je nájemcem) se formou návrhu podává na místně příslušný rejstříkový soud. V návrhu je již uvedena plná nová adresa.

 

Nezávazná objednávka

Pokud máte zájem o naše služby nebo potřebujete nezávaznou konzultaci, přejděte na poptávkový formulář

 

Aktuality
10/6
Letní slevy i u nás!

Nově jsme pro vás zlevnily virtuální sídla na Praze 6, v Brně a Ostravě. Nyní můžete mít sídlo místo 149 Kč již od 99 Kč! Vybrat si můžete v našem ceníku.

7/9
Nové ceny sídla v Praze 1

Zlevnili jsme pro Vás poskytnutí sídla na prestižní adrese virtuální kanceláře Praha 1 - Křížovnická. Více zde.

Otevřít archiv aktualit