Menu
Nacházíte se zde: Valian.cz / Naše služby / Založení společnosti / Založení odštěpného závodu

Máte dotaz, přání či připomínku?

Kontaktujte nás

Založení odštěpného závodu

Odštěpným závodem zahraniční společnosti se rozumí samostatná součást - samostatně fungující pobočka - zahraniční společnosti, která je umístěna v jiném státě než ve kterém má sídlo její mateřská společnost. Před účinností NOZ se odštěpné závody označovaly termínem "organizační složka".

Odštěpný závod jako pobočka nemá samostatnou právní subjektivitu. Je podřízen zakládající mateřské společnosti a jeho funkcí je umožnit zahraniční mateřské společnosti podnikat v jiném státě bez nutnosti založit novou samostatnou společnost.

Pro podnikatele je zřízení odštěpného závodu jako pobočky úspornější variantou ve srovnání se založením samostatné, zcela nové společnosti v zahraničí. Odštěpný závod se zapisuje do obchodního rejstříku a jeho název je shodný s názvem mateřské zahraniční společnosti s tím rozdílem, že navíc obsahuje dodatek "Odštěpný závod".

Zřízení odštěpného závodu vyžaduje předložení dokumentace mateřské společnosti ve formě a obsahu, jakou vyžaduje legislativa státu, v němž je zřizována tato pobočka. Odštěpný závod zahraničního podniku vzniká zapsáním do obchodního rejstříku, musí mít vlastní sídlo a vlastní IČO. Tato pobočka vede samostatné účetnictví podle předpisů státu, ve kterém je zřízena. Organizačního závod jako pobočka zahraniční mateřské společnosti zřízený v České republice tedy vede účetnictví a platí daně dle právních zákonů ČR.

Odštěpné závody zahraničních společností mají stejná práva a povinnosti jako tuzemské firmy. Jejich založení je ale jednodušší, při jejím zakládání není nutno skládat základní kapitál jako při zakládání kapitálových obchodních společností (např. s. r. o., a. s. či SE)

Služba zřízení odštěpného závodu

Valian.cz nabízí svým klientům komplexní právní a administrativní podporu při založení pobočky - odštěpného závodu zahraniční společnosti v České republice. Veškeré úřední náležitosti spojené se zřízením pobočky provedeme za Vás, a to včetně jednání u notáře a na rejstříkovém soudu, vyřízení živnostenského oprávnění, souhlas se sídlem firmy a zápisu do obchodního rejstříku.

Založení odštěpného závodu již za 14 900 KČ bez DPH!

Aktuality
9/4
Plaťte nově pomocí QR kódu

V naší společnost se neustále snažíme najít způsoby, jak usnadnit život našim zákazníkům a zvýšit kvalitu jejich interakce s našimi službami. S potěšením oznamujeme, že jsme představili novou platební metodu pomocí QR kódu, která poskytuje našim klientům ještě větší variabilitu a komfort.

10/6
Letní slevy i u nás!

Nově jsme pro vás zlevnily virtuální sídla na Praze 6, v Brně a Ostravě. Nyní můžete mít sídlo místo 149 Kč již od 99 Kč! Vybrat si můžete v našem ceníku.

Otevřít archiv aktualit